18 Úno

Lahvování vína z ročníku 2014

Karel Průša

Karel Průša

Minulý týden jsme si trochu zavzpomínali na téměř hororový podzim roku 2014 a tento týden jsme se s chutí pustili do lahvování vína z tohoto mimořádného ročníku. A mimořádný ročník to skutečně byl, po mnoha stránkách!

Většinu vín, která jsme nyní nalahvovali, je v kategorii kabinetní víno. Šťavnatá kyselinka v kombinaci s nižším obsahem alkoholu dělá z těchto vín báječného společníka na celý večer při posezení s přáteli. Lehké a svěží, které budete dlouho a dlouho vychutnávat 🙂

Již brzy budou nalahvovaná vína k dostání u našich obchodních partnerů a v eshopu, ale můžete si je objednávat a rezervovat již nyní u našich obchodních zástupců. Zejména dlouho očekávaný Sauvignon z Kraví hory, na který se mnoho z Vás již dlouho těší, si raději objednejte včas 🙂

Kolekce vín SOUTOK z ročníku 2014

Dlouho očekávaný Sauvignon Kraví hora

Dlouho očekávaný Sauvignon Kraví hora

Každý rok vybíráme nejlepší a nejzdravější hrozny z vybraných poloh vinařských obcí, jež jsou vyhlášeny pěstováním dané odrůdy. Takto pečlivě vybrané hrozny po sběru co nejrychleji převezeme do našeho vinařství v Břeclavi, kde je okamžitě zpracujeme. Zpracování provádíme za použití vlastních unikátních postupů, které kombinují odkaz našich předků a tradic výroby vína na Moravě s nejmodernějšími technologiemi, vycházejícími z posledních poznatků výzkumu ve vinařské technologii spolu se zkušenostmi výroby vín ve světě.

Znojemská vinařská podoblast

Velkopavlovická vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast

Mikulovská vinařská podoblast

Kolekce vín BLONDE z ročníku 2014

BLONDE jsou bílá vína z hroznů modrých odrůd vyrobená šetrným lisováním celých hroznů. Modré hrozny (hrozny, které se běžně používají k výrobě červených vín) mají jednu vzácnou vlastnost – díky velmi vysokému obsahu přírodních antioxidantů (konkrétně polyfenolů) si dokáží, ve srovnání s bílými hrozny, podstatně déle zachovat zdravou svěžest, mládí a čerstvost.

Lahvování vína